• Tydzień Europejski

• W tym tygodniu w naszym przedszkolu każda grupa poznawała jedno państwo Unii Europejskiej. I tak maluszki uczyły się o Polsce, Biedronki poznawały Grecję, Muchomorki - Włochy, Pszczółki - Francję, a Motylki - Holandię. Podczas codziennych zajęć dzieci zapoznawały się z kulturą danych państw, wykonywały ich flagi w ramach zajęć plastycznych, uczyły się tańców oraz przyrządzały tradycyjne potrawy podczas warsztatów kulinarnych. Zwieńczeniem Tygodnia Europejskiego był pochód w okolicy przedszkola, który jednocześnie był upamiętnieniem 20. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

• Kubusiowi Przyjaciele Natury - XVI edycja

• Nasze przedszkole co roku realizuje zajęcia z programu edukacyjnego "Kubusiowi Przyjaciele Natury". To największy w Polsce program poświęcony tematyce ekologicznej. W kwietniu i maju wszystkie grupy ze Słonecznej Czwórki zrealizowały tematy w oparciu o materiały edukacyjne przygotowane dla przedszkolaków w XVI edycji. Mamy nadzieję, że przekazane treści zakiełkują u dzieci w przyszłości w postaci proekologicznych zachowań.

CERTYFIKAT KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY 2023/2024.pdf

• W Bibliotece - Krasnoludki

• Dzieci z grupy Krasnoludki odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną w Choszcznie. W trakcie ciekawych zajęć przeprowadzonych przez panie bibliotekarki, przedszkolaki zapoznały się z zasadami wypożyczania książek oraz zobaczyły, jak wygląda karta czytelnik. Dzieciom spodobały się bogato ilustrowane książeczki na regałach działu dziecięcego. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w "domu książek", ale na pewno nie ostatnia.

• Dzień Ziemi

• Każdego roku dzieci z naszego przedszkola obchodzą Światowy Dzień Ziemi, który wypad 22 kwietnia. Celem tego święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Z tej okazji w każdej grupie odbyły się ciekawe zajęcia oraz zabawy z ekologią w tle. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się, co sprawia, że nasza planeta jest zanieczyszczona oraz, co możemy zrobić dla Ziemi, aby była czysta.

Grupa Krasnoludki

Grupa Biedronki

Grupa Muchomorki

Grupa Motylki

Grupa Pszczółki

• Grupa Biedronki z wizytą w KPPSP w Choszcznie

• Serdecznie dziękujemy pracownikom Straży Pożarnej w Choszcznie za miłe spotkanie, przybliżenie nam swojej zawodowej pracy oraz demonstrację sprzętu strażackiego. Radość dzieci była przeogromna.

• Ogólnopolski Dzień Piżamy

• 18 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się III Ogólnopolski Charytatywny Dzien Piżamy. W tym dniu wszystkie panie oraz nasze wspaniałe przedszkolaki przyszły do Słonecznej Czwórki w piżamach, w ramach solidarności z dziećmi z oddziałów onkologicznych. Misją Dnia w Piżamie była promocja zdrowia oraz nauka empatii w stosunku do osób chorych I niepełnosprawnych. Pamiętajmy - pomaganie uskrzydla!

Grupa Krasnoludki

Grupa Biedronki